نگاه کردن به تعطیلی سراسر کشور اخبار فرهنگی و هنری

نگاه کردن به: تعطیلی سراسر کشور اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری هنگامی که «اِبی» سوژه می‌شود ، تصویر خواننده لس‌آنجلسی روی پوستر نمایشگاه چه می‌کند؟

زرتشت رحیمی (نقاش)، مجموعه‌ای از آثار سه سال گذشته خود را در مجموعه‌ای متشکل از ۱۲ اثر به نمایش گذاشته هست. آثار او موضوعاتی همچون مسایل فرهنگی و اجتماعی، سیاست

هنگامی که «اِبی» سوژه می‌شود ، تصویر خواننده لس‌آنجلسی روی پوستر نمایشگاه چه می‌کند؟

تصویر خواننده لس آنجلسی روی پوستر نمایشگاه چه می کند؟/ هنگامی که «اِبی» سوژه می شود

عبارات مهم : ایران

زرتشت رحیمی (نقاش)، مجموعه ای از آثار سه سال گذشته خود را در مجموعه ای متشکل از ۱۲ اثر به نمایش گذاشته هست. آثار او موضوعاتی همچون مسایل فرهنگی و اجتماعی، سیاست و نقد هنر را دربرمی گیرد.

ایلنا نوشت:زرتشت رحیمی درخصوص حضورِ پرتره ای از ابراهیم حامدی (خواننده لس آنجلسی) در این نمایشگاه گفت: یکی از کارهای بزرگ این مجموعه، اثری است که “ابی” نام دارد. ابی را در حالی که دورش را هاله سیاهی فراگرفته، کار کردم و خواستم فاصله بین ما و آدم دیگری که مشغول کار فرهنگی است را نشان دهم. خواننده ای که در کشور عزیزمان ایران نماند و مجبور به ترکِ کشور عزیزمان ایران شد. این آدم در ذهن ما حضور دارد ولی فاصله ای هم بین ماست که باعث می شود این ارتباط مستقیم نباشد.

هنگامی که «اِبی» سوژه می‌شود ، تصویر خواننده لس‌آنجلسی روی پوستر نمایشگاه چه می‌کند؟

او درخصوص کاراکترهایی که در این نمایشگاه از آن ها بهره برده، گفت: به جز “ابی”، صادق هدایت نیز از دیگر سوژه های این نمایشگاه هست. هم چنین فیگورهایی مثل دلقک ها در این میان هستند که همه نمایانگر یک اوضاع فرهنگی اند. اسم نمایشگاه هم در این راستا هوشمندانه گزینش شده، تا معنیِ ایهام داری از آن منظور شود. در کار دیگری از داستان «مرشد و مارگاریتا» الهام گرفته ام. در یکسری از کارها نیز از داستان های «هزار و یک شب» ملهم بوده ام. شخصیت مهم ِ چند اثر نیز خودم هستم که لباس های مختلفی پوشیده ام. یکبار مثلاً در هیئت یک دلقک ظاهر شده است ام و یکبار در هیئتِ یک شعبده باز و… . تلاش کرده ام سمت و سوی نقد را زیاد از اینکه به طرف دیگران بگیرم، به سمت خودم گرفته باشم و اینکه خود من به عنوان یک هنرمند چگونه در جامعه ام عمل می کنم؟ خواستم گفته باشم که ما خیلی وقت ها به عنوان یک شُومَن ظاهر می شویم و آن تأثیری که باید روی جامعه خودمان داشته باشیم را نداریم.

او راجع به عنوانی که جهت نمایشگاهش «در غیاب ابراهیم» گزینش کرده، افزود: «در غیاب ابراهیم» درمورد یک اوضاع هست. این عنوان می تواند آدمی را به ذهن متبادر کند که از کشور عزیزمان ایران مهاجرت کرده، یا وضیعیتی را تداعی کند که ما الان در آن به سر می بریم.

زرتشت رحیمی (نقاش)، مجموعه‌ای از آثار سه سال گذشته خود را در مجموعه‌ای متشکل از ۱۲ اثر به نمایش گذاشته هست. آثار او موضوعاتی همچون مسایل فرهنگی و اجتماعی، سیاست

او در پاسخ به این سؤال که آیا ارشاد با حضور تصویر این خواننده لس آنجلسی در این نمایشگاه مخالفت نکرده هست، گفت: نمایشگاهِ من در نقد فرهنگ پاپ هست. من آن فرهنگ را ستایش نکرده ام و چندان علاقه مند به فرهنگ پاپ و عامه پسند نیستم. کار من یک جور نقد به فرهنگ پاپ هست. به همین خاطر دلیلی جهت ممانعت ارشاد وجود نداشته. این نمایشگاه، در نقدِ فاصله ای است که بین ما و بازیگران و صورت های معروف مهاجر وجود دارد. خواننده های لس آنجلسی سال هاست که مهاجرت کرده اند و دیگر رابطه ی مستقیمی با ما ندارند و دغدغه های ما را هم نمی شناسند و خبر ندارند که بر ما چه می گذرد. آن ها تصور درستی از اوضاع ما ندارند. درواقع بخشی از فرهنگ پاپ ایران، فاصله ی عمیقی با ما پیدا کرده است.

واژه های کلیدی: ایران | تصویر | فرهنگ | خواننده | خواننده | نمایشگاه | نمایشگاه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs